LONGINES DOLCEVITA X YVY – aneb když kožený řemínek předefinuje hodinky

Značka okřídlených přesýpacích hodin uvádí na trh novou řadu LONGINES DOLCEVITA X YVY. Švýcarská návrhářka Yvonne Reichmuth dala slavným obdélníkovým hodinkám s propracovanými koženými řemínky novou identitu. S odkazem na jezdecký svět, který je pro LONGINES tak blízký, jejich design evokuje uzdy a postroje.


Tak jak léto vyzývá nositele hodinek k tomu, aby obnažili svá předloktí a odhalili hodinky, které je zdobí, značka okřídlených přesýpacích hodin odhaluje svou novou řadu modelů Longines DolceVita X YVY. Hodinářská značka zde sladila své hodinky s jemnými dvojitými koženými náramky ve třech odstínech: béžovém (ref. L5.512.4.79.2, L5.255.4.79.2), hnědém (ref. L5.255.0.71.B, L5.255.4.71.B a L5.512.4.71.Ba černém s nýty (ref. L5.512.4.59.2, L5.255.4.59.2). Design těchto modelů byl svěřen společnosti YVY, která sídlí v Curychu, výrobcům sofistikovaných rockových doplňků populárních mezi mezinárodními hvězdami a klientelou, která vyhledává exkluzivitu.

Společné hodnoty

Doplňkové světy Longines a YVY se spolu střetly v téměř instinktivní spolupráci. Vyrobené z kůže, náramky modelů Longines DolceVita X YVY jsou zdobeny a posíleny kovovými detaily. Jejich zpracování je dokonalé a jejich prvky odkazují na svět jezdectví, jež Longines tolik miluje.

„Chtěli jsme vyvinout nový společný přístup ke světu koní a jejich uzdám,“ vysvětluje Yvonne Reichmuth, zakladatelka YVY. Pouto spojující jezdce s jeho koněm, ten základní doplněk, který pokrývá hlavu a krk koně, nám připomíná svazek, který vznikne mezi lidským zápěstím a jeho hodinkami. Designéři dodávají: „Myšlenka modulárního náramku přichází s cílem vytvořit hodinky, které mohou být nošeny skupinami s různými styly.“

Tradice oživená současností

Oděny v tomto doplňku se současným designem, mladistvá a okouzlující řada Longines DolceVita X YVY se přizpůsobuje touhám každého nositele stejně jako událostem jejich dnů díky systému vyměnitelných náramků. Nicméně mohou být nošeny samotně, a když je doplňkový náramek zkombinován s hodinkami, přemění se ve stylový objekt, který upoutá a dotkne se každé generace.

„Jsou dostupné ve dvou velikostech pouzdra, aby padly jak mužům, tak ženám.“ – Mathias Breschan, CEO značky

Yvonne Reichmuth, YVY a Longines

Yvonne Reichmuth se narodila ve Švýcarsku roku 1986. Po absolvování módního návrhářství v Curychu roku 2008 začala svou kariéru jako návrhářka dámské módy. Silná a rostoucí vášeň pro kůži ji přivedla do Florencie, kde se zdokonalila v procesech práce s tímto ušlechtilým materiálem. Během desetiletí, které následovalo, Yvonne Reichmuth získala bohaté zkušenosti jako módní návrhářka. Poskytla designové kousky pro redakční a komerční focení, navrhovala kostýmy pro filmy a vytvořila množství jedinečných návrhů. Jako řečník Yvonne také sdílela své zkušenosti s různými školami a organizacemi.

V roce 2016 založila svou vlastní společnost v centru Curychu – YVY – jako zkrácenou verzi svého křestního jména. Byla pozvána ke spolupráci na módní show v Paříži, Miláně, Pekingu, Berlíně, Kodani a Dubaji a obdržela několik vyznamenání a cen z módního světa (Swiss Textile Prize for Young Fashion Entrepreneurs, Premium Young Talent Award). Její návrhy jsou nošeny celebritami jako Billie Eilish, Cardi B, Taylor Swift, Kristen Stewart, Monica Bellucci, Kylie Jenner, Gwen Stefani a Janet Jackson, stejně jako mezi mladým a trendy publikem.

Její síla spočívá v nadčasových kolekcích, které jsou nezávislé na období a jsou často inspirované světem jezdectví, který je Longines tak blízký. Spříznění mezi dvěma společnostmi bylo zřejmé a vyústilo ve spolupráci, během níž značka okřídlených přesýpacích hodin předefinovala vzhled vybraných modelů z kolekce Longines DolceVita.