Longines Weems Second-Setting Watch: pocta muži, který inspiroval Lindbergha
Značka Longines, známá svým emblémem okřídlených přesýpacích hodin, provázela průkopníky letectví během jejich nejvelkolepějších hrdinských činů. Spojením svého jména s proslulostí těchto mužů a žen, kteří se pokusili o nemožné, Longines dokazuje svoji náklonnost k výjimečnosti a znamenitosti. Ještě před Lindberghem a jeho modelem Hour Angle Watch pracoval s Longines kapitán Philip van Horn Weems, který vyvinul důmyslný „Weemsův navigační systém“. Dnes, o osmdesát let později, si značka Longines připomíná jeho základní vynález a vzdává poctu jeho tvůrci tím, že představuje Longines Weems Second-Setting Watch, mechanické hodinky vybavené otočným středovým číselníkem.
Longines a průkopníci
Od počátku 20. století je Longines spojován se jmény geniálních průkopníků, kteří díky svým rekordům, hrdinským počinům a projevům odvahy zanechali stopu v dějinách. Jedním z nich byl samozřejmě Lindbergh, ale také Louis-Amédée de Savoie, Amundsen, Mittelholzer, Chamberlain, Byrd, von Schiller, Amy Johnsonová, Amelia Earhartová, Hughes a mnoho dalších.
Spolupráce s americkým námořnickým důstojníkem
K dosažení jejich úspěchu byly samozřejmě nezbytné lidské kvality, ale stejně důležité byly technické základy. Jako firma s bohatými znalostmi a zkušenostmi z oblasti svého podnikání navázala značka Longines plodnou spolupráci s kapitánem Philipem van Horn Weemsem. Během dvacátých a třicátých let se tento důstojník amerického námořnictva věnoval výzkumu nejen v rámci vlastní profese, ale také v rámci letectva. V roce 1927, v tom samém, kdy Lindbergh podnikl sólový let z New Yorku do Paříže, vyvinul „Weemsův navigační systém“.
Dnes Longines čerpá inspiraci ze samého srdce svého bohatého dědictví. Oživuje systém, který je jednoduchý a brilantní zároveň, přičemž vytváří artikl, v němž se propojuje elegance s výkonem. K příležitosti 80. výročí tohoto vynálezu s hrdostí představujeme Longines Weems Second-Setting Watch jakožto poctu americkému kapitánovi.
Synchronizace bez úpravy ruček
Bylo to v roce 1929 ve spojení s Longines, kdy si P. v. H. Weems nechal zaregistrovat patent na hodinky, které by adekvátně doplnily objemné palubní chronometry. Díky jeho vynálezu bylo možné synchronizovat hodinky přesně na vteřinu za použití rádiového časového signálu bez upravování ruček, a to jen za pomoci vnější lunety nebo středového číselníku, přičemž obě části jsou otočné a jsou doplněné minutovými stopkami.
Tohoto nápadu se chopil Charles A. Lindbergh, Weemsův žák, který jej pak použil jako doplňkovou funkci ve svém vlastním modelu Hour Angle Watch. Tento patent byl registrován v roce 1935. Od té doby Longines přizpůsobil funkci korekce času za použití otočných číselníků na některých modelech vybavených středovou vteřinovou ručkou.
Síla pánského modelu
Longines Weems Second-Setting Watch (L2.713.4.11.0) vzdává poctu tomuto muži a jeho hodinkám s pevným mužským charakterem. Tento model se samonatahovacím mechanickým strojkem nabízí rezervu chodu až 46 hodin. Kulaté pouzdro z ušlechtilé oceli o průměru 47,5 mm je vybaveno gravírovaným a očíslovaným zadním krytem, který lze odklopit, a tak odhalit průhledné safírové sklíčko, přes něž lze pozorovat pohyb strojku. Opálový postříbřený středový číselník umožňuje synchronizaci na vteřinu pomocí rádiového časového signálu. Longines Weems Second-Setting Watch jsou dostupné s hnědým náramkem z pravé aligátoří kůže se sponou „Charleston“ a s prodloužením.